• +420 608 355 661
  • |
  • info@bdorg.cz
  • |
  • Josef Budina - Hronovická 790, 530 02 Pardubice

Grafické návrhy kuchyní, kuchyně na míru

Kuchyně patří k nejdůležitějším a nejvyužívanějším místnostem v každém domě. Často však neodpovídají představám jejich uživatelů. Majitelé bytů obvykle ani nevědí, jak skvěle a užitečně se dá využít každý kousíček v bytě a jak se z každého malinkého bytu může stát opravdový domov. S tím jim pomohou bytoví designéři, kteří jim navrhnou domov přesně podle jejich představ a zároveň velmi prakticky. Společnost Budina Design poskytuje služby těchto designérů, kteří vám pomohou udělat z vašeho bytu či domu úplně nový a maximálně využitelný domov. Díky tomu může váš život získat úplně nový rozměr. V nové, zrekonstruované kuchyni již nebude vaření denní rutinou, ale skutečným požitkem. Jednou z potřeb pro kvalitní a spokojený život je mít bydlení, které Vám plně vyhovuje.

Na co se zaměřit při výběru kuchyně

Kuchyně musí být funkčně i stylově v harmonii. Při výběru kuchyně se zaměřte na pracovní desku. Ta je zásadní pro vzhled a hlavně funkčnost celé kuchyně. Nejčastějším materiálem je klasická dřevotříska s laminátovým povrchem, speciálně odolná proti oděru. Na výběr máte z mnoha stylů a barevných odstínů. Oblíbenější jsou odstíny světlé, protože se na nich lépe pracuje. Na luxusu desce dodají také napodobeniny mramoru, které zneviditelní nečistoty či drobky v kuchyni. Jejich elegance je již bonusem navíc.

Důležitým bodem je také osvětlení. Na kuchyňskou linku, skříňky a mezi vrchní a spodní část jsou vhodná bodová nebo halogenová světla. Chytrým detailem jsou také prodloužené světelné lišty pod skříňkami. V kuchyni se nachází spousta elektrických spotřebičů a ne vždy lze všechny dobře umístit. Prostor se dá ušetřit použitím vestavěných spotřebičů, které lze efektivně začlenit do nábytku a případně schovat za jeho dvířky. Kuchyně je tak více sjednocená. Oblíbeným prvkem současných kuchyní jsou bezúchytné systémy. Jsou to verze pohodlné a tiché. V případě, že styl kuchyně nedovolí toto řešení, jsou vhodné úchyty z matného chromu nebo nerezové oceli, které lze snadno udržovat.

Asi nejdůležitějším bodem je správné využití místa. Pokud kuchyni rozvrhneme správně, můžeme získat mnoho úložných prostorů navíc, a ty jsou v kuchyni nepostradatelné. Do spodních koutů můžete použít celovýsuvný systém, který nám umožní využít i ta nejhlubší místa.

Nahoru