• +420 608 355 661
  • |
  • info@bdorg.cz
  • |
  • Josef Budina - Hronovická 790, 530 02 Pardubice

Inspirace na moderní ložnice

Spánkem lidé stráví třetinu každého dne, proto bychom se měli zaměřit na kvalitu naší ložnice. V současné době však není ložnice jenom místností, kde se spí, ale měla by být zároveň místem relaxace během dne. Někdy ji lidé využívají také jako pracovnu. Proto jsou nároky na ložnice stále vyšší.

Úplně na samém začátku je výběr vhodné místnosti. Nejvhodnější je umístění směrem k severu, protože obyvatele bytu zde ráno nebudí ostré slunce a večer tam není tolik teplo. Pokud tedy vybíráte místo pro svou ložnici, je vhodné tato fakta zohlednit. Jestli ale máte již dům hotový a chcete ložnici pouze rekonstruovat, je dobré vybavení přizpůsobit také slunečním podmínkám.

74-1024x684

Moderní zařízení ložnice

A jaké by mělo být samotné zařízení ložnice? Současným trendem je co nejméně nábytku. Jak ale vyřešit problém s nedostatkem úložného prostoru? Zvláště v bytech jsou co největší úložné prostory přímo nutností. Tradiční skříně na oblečení jsou často nahrazovány vestavěnými skříněmi s různými výsuvy a doplňky, které nám umožní elegantně uložit velké množství oblečení. Dveře těchto skříní bývají řešeny jako posuvné. Můžete si vybrat ze spousty dekorů těchto dveří, aby byly sladěny se zbytkem nábytku, např. jako zde. V novostavbách se stává pravidlem umístění šatny vedle ložnice. V samotné ložnici pak nejsou skříně a místnost tak působí vzdušněji.

Postel – centrum ložnice

Dominantou ložnice se pak stává postel, která bývá umístěna ve středu pokoje u zdi. Na výběr postele by se každý měl velmi zaměřit. Právě vhodné lůžko je totiž základem zdravého spaní, na čemž si v dnešní uspěchané době zakládá stále více lidí. Mnozí si nechávají vyrábět postel na zakázku, aby byla dostatečně prostorná, a oni si tak příjemně na ní odpočinuli. Nejžádanější jsou postele bez úložného prostoru, protože je u nich zajištěno odvětrání matrace. Barva postele závisí na představách každého zákazníka, měla by ale být v harmonii s celým pokojem. Stejně důležitý je kvalitní rošt a matrace. Bez nich je sebepohodlnější postel k ničemu.

Důležité detaily k dotvoření komfortu a útulnosti v ložnici

Dobrý spánek ale ovlivňují především drobné detaily. Důležité je také správné světlo, osvětlení ložnice není vhodné bodovými světly, snad jen s výjimkou lampiček, mnohem vhodnější je nepřímé světlo, které dokáže místnost více rozdělit. Atmosféru vytvářejí barvy a použité materiály. Vhodné je využívat neagresivní barvy. Důležitý je také výběr obrazů, které dotvoří kouzlo celé ložnice. Téměř úplně ale z moderních ložnic mizí pokojové květiny, nejrůznější poličky a koberce. Pokud se ale pro koberec rozhodnete, je vhodnější použít menší kusový.

Při výběru ložnice je však důležité zohlednit především vaše osobní představy a přání. Společně s naší pomocí vyberete ložnici, do které se budete každý den těšit.

Nahoru